עברית English דף הפייסבוק

Scroller Up

Scroller Down

דובי זכאי - כתבה במעריב - 27.12.12

 

לכתבה המלאה

נמל עכו הוא אחד מהוותיקים שבעולם העתיק. ביום שבו הגענו אליו התחוללה סערה גדולה, הדייגים היו מובטלים מעבודה ולאורך הרציפים נפרסו הרשתות. הדייגים תיקנו וקיפלו את הציוד שנוקה ונשטף, אחרים צפו בקצף גלים המסתער על המזח, סיגריה בפיהם וקפה שחור בידם.
נמל עכו נתפס כמקום של הדייגים, ושל כך הוא ציורי מאוד. גם הדרך אליו עוברת דרך סמטאות אבן ספוגות בריח הים, עד שמגיעים לכיכר שליד המבנה המרשים של חאן אל עומדאן וארבעת השעונים שניצבים על צריח ומראים את השעה במספרים ובאותיות.

מעט יאכטות עוגנות בנמל.

מהבודדות שבקצה המזח בוהקת זו של זוג יורדי הים דורית ומעוז. השניים החליטו שאת השלווה ואת השקט הם לוקחים מהים, פרשו מעסקיהם וקבעו במקום את ביתם השני.
בתחילה מדובר היה בסירה קטנה שבה יצאו להפלגות. האפשרות לנוע בין גלי הים עם מפרש בודד קסמה להם ולכן החליטו לשלב הנאה ועסקים. הם רכשו יאכטה גדולה עשויה עץ מהגוני ולה כמה מפרשים לבנים. דורית היא השפית והמארחת, ומעוז הסקיפר והמלצר.

חובבי הגלים והמלח יכולים לצאת איתם להפלגה של עד 12 איש עם מגוון פעילויות: משחייה וצלילה בלב ים בקיץ ועד שייט רומנטי לאור הכוכבים. אפשר גם לצאת למקומות מיוחדים לאורך החוף ואפילו לחו"ל. לא לשכוח להשאיר את הנעליים בכניסה ליאכטה ולרדת לקבינה המפוארת. לפעמים חובבי השייט יכולים להיות גם שותפים סמויים בהובלת הספינה.

"מניאנה": 050-7787821

לכתבה המלאה

 

 
משפחת ליבוביץ 23.8.14
להמשך menu
Lori Rubin Dekalo 11.4.14
להמשך menu
דובי זכאי - כתבה במעריב - 27.12.12
להמשך menu
שף בדרכים - פרק הבכורה, במניאנה
להמשך menu
משפחת הראל - שיוט דקר - 31.5.13
להמשך menu


חזרה